[ Wegańskie zupy ]

KREMOWA ZUPA FASOLOWA POMIDOROWA

Zupy fasolowej było już u mnie trochę…

Zawsze ekspresowe, zawsze przy okazji gotowania fasoli na „smalec”, za każdym razem jednak trochę inaczej, w zależności od smaku na coś w dniu, w którym się gotuje…

Mieliście już więc lekką zupę fasolową pomidorową w 2 wersjach: https://www.wszystkojestwglowie.pl/pomidorowa-fasolowa-ekspresowa-zupy/https://www.wszystkojestwglowie.pl/fasolowa-w-stylu-wloski/, kremową zupę fasolową białą: https://www.wszystkojestwglowie.pl/ekspresowa-zupa-fasolowa-biaa/, a dziś pokażę Wam mix tych dwóch czyli pomidorową kremową :)

Początek zawsze taki sam, gotujemy fasolę i kiedy już jest miękka, połowę przerabiamy na obiadową zupę ekspres, a połowę na „smalec” – na kolację, śniadanie i jeśli zostanie, to jeszcze jedną kolację.

Tym razem zupa powstała najpierw taka biała kremowa jak w linku powyżej, a potem dolałam do niej litr soku pomidorowego i łyżeczkę papryki słodkiej wędzonej. Wyszła cudowna, kremowa pomidorówka z fasolą i lekko wędzonym posmakiem, bez konieczności dodawania wędzonego tofu, itp. Oczywiście można ale u mnie im mniej mieszania, tym lepiej, znacie mnie…

Była u mnie akurat ciocia z Węgier, zjadła 2 talerze, choć ogólnie je maleńko, więc musiała wyjść naprawdę dobrze, polecam Wam :)

P.s. Zastanawiam się czy nie zmienić nazwy bloga na „wegański blog ekspresowy” :P

Print Friendly, PDF & Email
Tags: , , , , , ,

Wszystko jest w głowie

2 Comments

  1. Często są wędzone pomidory, ale gdzie je kupić?

    1. Hm… Ja używam papryki słodkiej wędzonej w proszku i soku pomidorowego, wędzone pomidory pewnie w większych sklepach z przyprawami ale przyznam szczerze, że jeszcze ich nie jadłam, więc gdzie konkretnie kupić nie wiem. Papryka wędzona w proszku jest już w większości sklepów i kosztuje niewiele, pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *