[ Wpisy nie-przepisy ]

Vegan Challenge Pl #22 dni

Vegan Challenge #22 dołącz do wyzwania Otwarte Klatki

Vegan Challenge to pomysł, który narodził się w Finlandii, przyjął się już w kilku europejskich krajach a w tym roku dotarł również do Polski. Kampanię prowadzi Stowarzyszenie Otwarte Klatki, którego celem jest m.in. edukacja promująca pozytywne postawy wobec zwierząt i zapobieganie ich cierpieniu poprzez systemowe zmiany społeczne. Założeniem wyzwania jest inspirowanie ludzi i zapoznawanie ich z dietą roślinną, ze skupieniem na praktycznym aspekcie przejścia na weganizm czyli podpowiedzią, jak to konkretnie zrobić.

Pierwsze wyzwanie rusza dziś, 1 lipca i potrwa 22 dni. Przez 22 dni uczestnicy wyzwania będą otrzymywać newslettery z artykułami, jadłospisami od dietetyków oraz przepisami diety roślinnej, które mają ułatwić wypróbowanie wegańskiego odżywiania w praktyce. Specjalnie przeszkoleni mentorzy będą służyć wsparciem i mądrą radą w sytuacjach, kiedy pojawią się jakieś pytania. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby spróbować diety roślinnej, ale z różnych powodów do tej pory bali się to zrobić, do wzięcia udziału w polskiej edycji Vegan Challenge, można dołączyć w każdej chwili!

Oficjalna strona wyzwania: https://veganchallenge.pl/. Kampanię znajdziecie też na Facebooku: https://www.facebook.com/veganchallengePL/ oraz Instagramie.

W chwili, kiedy kończę ten wpis, do lipcowego wyzwania dołączyło już 737 osób! Już teraz można zapisywać się do edycji sierpniowej i osobiście jestem przekonana, że ilość chętnych do udziału w tej akcji będzie z miesiąca na miesiąc rosła. W procesie rejestracji do programu wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz mail, na który będą wysyłane codzienne wytyczne oraz wskazać, na jakiej diecie jest się aktualnie, tradycyjnej, wegetariańskiej czy może już wegańskiej z potrzebą mentoringu.

Dołączcie do nas i przekonajcie się na własnej skórze, że dieta roślinna nie boli :) Ze swojej strony oferuję wsparcie kampanii oraz w miarę możliwości czasowych pomoc dla Was, kiedy tylko będziecie jej potrzebować. Polecam gorąco i zapraszam serdecznie, z wegańskim pozdrowieniem, Sylwia.

Print Friendly, PDF & Email
Tags:

Wszystko jest w głowie

2 Comments

  1. Witam chciałbym spróbować. Jestem cukrzykiem . Powinienem jeść warzywa ale czy pozostałe produkty nie będą podnosić cukru. Teraz jest tragedia nie mogę jeść praktycznie chleba. Pozdrawiam Piotr

    1. Dieta wegańska może wręcz leczyć cukrzycę, natomiast wszystko zależy od tego jak jest skomponowana, najlepiej skorzystać z konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem, którym nie jestem, więc nie chcę udzielać bardziej konkretnych odpowiedzi. Istnieje jednak wiele roślinnych produktów, które mają niski indeks glikemiczny, którymi z powodzeniem można zastąpić mięso czy nabiał, więc nie ma co się bać, przystąpić do wyzwania i zaznaczyć problem cukru, warto! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *