[ Wpisy nie-przepisy ]

Naturalne Rodzicielstwo e-book

Ze zbiorów prywatnych

Dzisiaj chcę Wam polecić piękną i mądrą książkę „Naturalne Rodzicielstwo” przygotowaną w formie e-booka przez Anię Kurowicką i Agnieszkę Pocztarską z Ulicy Ekologicznej. Na końcu wpisu znajdziecie rabat 20% na zakup tego e-booka w sklepie Słoik wiedzy, stworzonym przez Ulicę Ekologiczną i Czytamy Etykiety.

Niezależnie od tego, czy sami macie dzieci czy nie, czy Wasze dzieci są jeszcze maleńkie czy już całkiem dorosłe, czy dopiero planujecie je w swoim życiu (o ile w ogóle) albo będziecie już raczej dziadkami, a może jesteście ciociami/wujkami dla dzieci rodziny czy przyjaciół, książkę tę warto przeczytać, aby poznać temat naturalnego rodzicielstwa, zrozumieć, jak wiele poglądów uległo zmianie, uzyskać wsparcie jako rodzic albo przekazać dobre idee innym. E-book ten może być także wartościowym prezentem dla kogoś, kto oczekuje dziecka i może czuć się nieco zagubiony w gąszczu poradników na temat, jak radzić sobie i jak dobrze wychowywać dziecko w dzisiejszym świecie.

Idea naturalnego rodzicielstwa jest mi bardzo bliska, choć oczywiście sama musiałam ją najpierw poznać. Kiedy na świat miało przyjść nasze pierwsze dziecko bardzo chciałam dobrze przygotować się do nowej roli matki. Czytałam mnóstwo artykułów wyszukiwanych w internecie oraz książki podsuwane przez doświadczone już koleżanki, przyjmowałam przekazy mam, babć i cioć i budowałam na tym wszystkim własne wyobrażenie tego, jak traktować dziecko, jakim rodzicem chcę być i jak powinno wyglądać teraz nasze życie w ogóle, ojcu dziecka ochoczo przekazując wszelkie odkrycia, jednak niekoniecznie po to, by o nich dyskutować.

Ze zbiorów prywatnych

Oczywiście życie wiele tych założeń życie zweryfikowało, anegdotę o pierwszej kąpieli Mai opowiadamy ze śmiechem do dziś (choć wtedy do śmiechu nie było mi w ogóle), wiele tematów przez kolejne miesiące wałkowaliśmy wciąż od nowa i zmienialiśmy kolejne teorie tak, byśmy mogli maksymalnie cieszyć się rodzicielstwem a nasze dziecko dostać wszystko, co mogliśmy mu wtedy dać według nas najlepszego.

Ze zbiorów prywatnych

Przy drugim dziecku korzystałam już przede wszystkim z własnych doświadczeń, wiele rzeczy zmieniliśmy w stosunku do tego, jak „ogarnialiśmy” na początku pierwsze a gdybyśmy mieli kolejne, z pewnością byłoby z nimi jeszcze inaczej, ponieważ pogłębione doświadczenia własne oraz wiedza a także rozszerzone spojrzenie na wiele spraw dyktowałyby nam znowu nieco inne rozwiązania.

Ze zbiorów prywatnych

Jedno jest pewne – gdybym 11 lat temu, w czasie pierwszej ciąży, dostała do rąk taki poradnik, jak „Naturalne Rodzicielstwo” Ani i Agnieszki, byłabym na pewno lepiej wyposażona w wiedzę i wsparcie na temat tego, co może być najlepsze dla dziecka i dla nas jako rodziców, mogłabym szybciej wprowadzić tę wiedzę w nasze życie (co w końcu nastąpiło, jednak droga do tego była nieco wyboista) a przede wszystkim czułabym się pewniej jako rodzic, dokonując różnych wyborów, często dalekich od zalewających mnie zewsząd fal „dobrych rad”, o które nawet nie prosiłam.

Ze zbiorów prywatnych

O czym dokładnie jest ten e-book?

Przede wszystkim nie jest instrukcją obsługi dziecka ani poradnikiem, jak zaprogramować je, żeby w odpowiednim czasie jadło, spało i nie płakało. Nie znajdziecie w nim informacji o tysiącu „niezbędnych” rzeczy, w które „należy” wyposażyć dziecko, siebie i w ogóle cały dom. Jest za to cudownym drogowskazem pokazującym kierunek, w którym można pójść, jeśli tylko chce się zweryfikować dostępną wiedzę i poglądy oraz zaufać własnej, rodzicielskiej intuicji, zarówno matki, jak i ojca, którego rola przez wiele lat była spychana na margines.

Czym w ogóle jest rodzicielstwo bliskości i na czym się opiera? Kiedy rodzi się matka i jak być współczesnym tatą? Jak wprowadzić minimalizm w rodzinie i wychowaniu, jak prowadzić dom nieco bardziej ekologicznie? O tym wszystkim przeczytacie w poświęconych tym tematom odrębnych rozdziałach. Wiele dobrej wiedzy przekazały autorki także o karmieniu dziecka – jest osobny rozdział o karmieniu piersią i związanych z nim mitach oraz osobny o metodzie BLW (Bobas Lubi Wybór).

Ze zbiorów prywatnych

Ze zbiorów prywatnych
Ze zbiorów prywatnych
Ze zbiorów prywatnych

W kolejnych częściach zebrane zostały bardzo przydatne informacje o pieluszkach wielorazowych i ekologicznych jednorazówkach, o podstawowej wyprawce i ekologicznych kosmetykach do pielęgnacji, o noszeniu dzieci w chustach i nosidłach. Osobny rozdział to przepisy na kosmetyki DIY czyli „zrób to sam” z naturalnych składników (balsam, kremy, oliwka, zasypka).

E-book ma bardzo przyjemną oprawę graficzną, nie jest przeładowany treścią, choć przekazuje wiele konkretów, zawiera również ciekawe dodatki – o pierwszej pomocy małym dzieciom, kilka podstawowych przepisów BLW oraz Top 10 imion dla dziewczynek i chłopców :)

Przeczytałam „Naturalne Rodzicielstwo” z prawdziwą przyjemnością, autorkom gratuluję opracowania, a czytelnikom szczerze polecam – do kupienia tutaj: http://bit.ly/naturalne-rodzicielstwo .

20 % RABATU NA ZAKUP E-BOOKA NA HASŁO: naturalnerodzicielstwo20

Ze zbiorów prywatnych
Print Friendly, PDF & Email
Tags: , ,

Wszystko jest w głowie

Send a Comment

Your email address will not be published.